Co je to mikroventilace ?

Mikroventilace znamená šterbinové větrání, které nám zabezpečuje výměnu vzduchu. Jedná se o malou škvíru mezi rámem a křídlem ovládanou klikou. Jedná se o 4 polohu kliky (4 polohy – zavřeno, otevřeno, sklopeno, mikroventilace). Okno v poloze mikroventilace není zavřeno – kování je v poloze otevřeno, tudíž vniknutí do objektu oknem může být pro nezvaného hosta bezproblémové. Mikroventilací jsou automaticky vybavena všechna okna otvíravě-sklopná, která dodáváme.

Další možnosti větrání je ventilační klapka. Ventilační klapka je systém dodatečného automatického větrání, který se montuje do rámu okna. Vzduch proudí přerušeným těsněním do prostoru mezi rám a křídlo. Na rámu upevněná klapka působí jako ventil, který umožňuje výměnu vzduchu. Tato ventilační klapka zabezpečuje neustálý přísun čerstvého vzduchu do místnosti i při zavřeném okně. V některých případech rekonstrukce objektů je použití ventilačních klapek nutností – vyhláška TPG 704 01 (umisťování plynových spotřebičů v bytových prostorech).

 

 

Co je potřeba připravit před samotnou výměnou oken ?

V místnosti, kde se budou okna vyměňovat je potřeba zakrýt (např. plastovou fólií) všechen nábytek, sedačku, postel či jiné interiérové zařízení kvůli prašnosti, která vzniká při výměně starých oken za nová okna. Dále je nutné vyklidit prostor okolo oken (1,5 – 2 m), která se budou měnit, kvůli demontáži a manipulaci s okny. Podlahy v místech, kde samotná montáž bude probíhat, je vhodné zakrýt kartonem, který zabrání znečištění a následně se předejde eventuelnímu poničení či poškození podlahy.

 

K čemu slouží parozábrana ?

Parozábrana je fólie, která je určená pro utěsnění interiérové a exteriérové strany připojovací spáry otvorových výplní. Parozábrana je určena na ochranu tepelných izolací, přispívá k zachování dlouhodobé funkci tepelné izolaci, zabraňuje kondenzaci vody v izolačních vrstvách, představuje účinnou obranu proti pronikání páry, zadržuje teplo v interiérech. Nutnost použití této parozábrany nám udává norma ČSN 763 0540-02. Pokud zákazník nechce montáž s tímto systémem parozábrany, potvrdí toto rozhodnutí svým podpisem před realizací zakázky.

 

Z jakého důvodu se rosí skla u plastových oken ?

Aby nedocházelo k výskytu kondenzované vlhkosti (rosení) na interiérové straně plastových oken, je potřeba dodržovat několik zásad: vytápět interiéry na pokojovou teplotu a udržovat relativní vlhkost interiéru na co nejnižší úrovni.

Profily oken a těsnění jsou natolik dokonalé, že vlhkost a při nízkých venkovních teplotách se vnitřní plocha oken (i při velmi dobrých tepelně-technických vlastnostech skel a profilů oken) ochladí natolik, že dojde k tzv. teplotě rosného bodu a vlhkost na tomto povrchu kondenzuje.

Určitou roli má i umístění topných těles (jsou-li pod okny je situace příznivější) a velikost parapetů, ale rozhodujícím faktorem pro omezení kondenzace vzdušné vlhkosti je následující doporučení: krátce a intenzivně větrat a obytné prostory přiměřeně vytápět.

Kondenzace u izolačního dvojskla:

  • Uvnitř dvojskla – sklo, které používáme je vyráběno kvalitním technologickým postupem, který zaručuje dlouhodobou životnost izolačního dvojskla tzn. zamezení výskytu kondenzátu uvnitř izolačního dvojskla.
  • Na vnitřní tabuli dvojskla – způsobuje zvýšení relativní vlhkosti v místnostech (např. v zimním období, při praní, vaření, koupání). Kratší objevování rosy nemusí budit obavy, zvláště když se místnost často větrá s následnou výměnou vzduchu. Časté, krátkodobé větrání, kdy nedojde k prochladnutí stěn a nábytku v místnosti, vymění ohřátý, vlhkostí nasátý vzduch za venkovní chladný s nízkou relativní vlhkostí, který se od naakumulovaného tepla na stěnách ohřeje a je znovu schopen přijmout vlhkost z prostředí místnosti. Opakováním tohoto postupu je možné výrazně snížit relativní vlhkost v bytě a rosení skel omezit na minimum.
  • Na venkovní tabuli dvojskla – v noci dochází prochlazení venkovního skla, které není vyhříváno teplem z místnosti a venkovní teplota vzduchu jde ráno rychle nahoru, dosáhne teplota chladné venkovní tabule teplotu rosného bodu již teplého vzduchu a zarosí se. Po ohřátí venkovní tabule od teplého vzduchu tento problém mizí. Tento jev závisí na klimatických podmínkách. Všeobecně lze říci, že tento jev je důkazem použití těch nejkvalitnějších tepelně izolačních skel.
Mohu si okna koupit bez montáže? Jak je to s DPH?

V případě, že si zakoupíte naše okna, která si následně sami odvezete vlastními prostředky a sami namontujete, budeme Vám počítat DPH ve výši 19%.

Objednáte-li si u nás okna i s montáží, vyjdou samotná okna levněji a navíc Vám poskytneme vyšší záruku!

Pokud se jedná o okna pro bytové účely (tzv. "sociální bydlení"), můžeme Vám počítat DPH pouze 9%, samozřejmě musí být včetně montáže.

 

Je možné vyměňovat okna i v zimě?

Provést výměnu starých oken za nová je bez problémů možné, i když jsou teploty pod bodem mrazu. Víme totiž, že mezi demontáží stávajícího okna a montáží nového okna uplyne pouze několik desítek minut. Za tuto dobu nedojde k prochladnutí zdiva a tak se teplota v místnosti po instalaci rychle vrací k normálu.

Rovněž není třeba mít obavy z kvality použitých montážních materiálů. Běžně se pak v tomto období používají hmoty (malty, montážní pěny), které jsou určeny až do -10 stupňů Celsia.

 


Produkty skladem

Nabízíme okna a dveře
za snížené ceny.

Zobrazit výrobky ››

Akční nabídka (-%)

Připravili jsme pro Vás
nabídku plnou slev.

Více o akci ››

On-line poptávka

Vypracujeme Vám výhodnou
cenovou nabídku.

Poptávkový formulář ››

Aktuálně

31.10.2011

ICT

Společnost   A.O.P. s.r.o. pořídila nové IT zařízení. Projekt byl spolufinancován z dodačního programu Evropské Unie
06.10.2011

Certifikáty

Jsme držiteli certifikátu: ČSN EN ISO 9001:2009 - Systém managmentu kvality ČSN EN ISO 14001:2005 - Systém enviromentálního managmentu ČSN OHSAS 18001 ...

Ohlasy našich klientů

David Procházka, Zlín

Firma A.O.P. nás potěšila nejen přátelskou komunikací ihned na začátku zakázky, kdy nám ochotně poradili s výběrem správného profilu, ale i profesioná ...

Kontaktujte nás: tel.: 00420 577 981 050, fax: 00420 577 981 134, e-mail: aop@aopokna.cz, mapa stránek